MASAŽAS AR KINEZITERAPIJA? KĄ PASIRINKTI?
Rasa Rimšė, 2023-10-01
Masažas gali atpalaiduoti raumenis ir minkštuosius stuburo ar kt. audinius, o tuo metu kineziterapija daugiau atlieka gydomąją funkciją – pagerina ir išlaiko raumenų, kaulų, kraujagyslių, nervų ir kitų organizmo sistemų būklę. Paprastai tariant, tai – gydymas judesiu. Tad, prieš pradedant pagalbos kelią sau, reikėtu pasikonsultuoti ir atlikti reikiamus testus pas specialistus.
Vis daugiau žmonių susiduria su lėtiniais nugaros skausmais, netaisyklinga laikysena, mažu fiziniu aktyvumu bei stresu, kas formuoja įtampą raumenyse. Ne paslaptis, kad šiais nemaloniais pojūčiais skundžiasi didžioji dauguma žmonių, dirbančių sėdimą darbą. Ir visgi... sau pagalbos žmogus pradeda ieškoti tik tuomet, kai skausmas tampa kasdienis, mažėja judesių amplitudė, judėjimas reikalauja pastangų, o visa tai, kas „padėdavo anksčiau“, nebeveikia. Pradėjus domėtis ir ieškoti pagalbos visuomet iškyla du pasirinkimai: masažas ar kineziterapija. Ką rinktis?
Effectus klinikos kineziterapeutė Gerda Guobužienė, ne vienerius metus dirbanti Panevėžio reabilitacijos centre, pastebėjo tendencijas, kad pacientai ne visuomet teisingai pasirenka jiems tinkamas procedūras, mankštas ar masažus. Bando pratimus daryti namuose žiūrint video, taip dar labiau pablogindami situaciją.
Gerda išskiria, kad dažnai paieškose pasitaiko svarstymas kineziterapija po ar prieš masažą?
Masažas atpalaiduoja, nuima įtampą raumenyse, nes kai kūnas yra atsipalaidavęs, visada tikimės veiksmingesnio gydymo. Po kineziterapijos masažas suteiks daugiau malonių potyrių ir labiau veiks nervų sistemą, o pačiam kūnui leis labiau įsisavinti kineziterapijos pratimų naudą. Gerda juokauja, kad jei žmogus iš viso nesimankština, masažas gali būti kaip tinginių mankšta.
Reabilitacijoje, mokymuose ar konsultuojantis su masažuotojais ir kineziterapeutais, vienareikšmiškai išgirsite, kad šios dvi terapijos yra neatsiejamos viena nuo kitos.
Effectus klinikoje dirbanti masažo specialistė Simona Čeponytė, kuri turi kelerių metų patirtį dirbant tiek su gydomaisiais masažais, tiek spa, pritaria, jog pacientai kartais patys bando nusistatyti sau diagnozes ir pasiskirti gydymą. Vis dėl to, dažniausiai žmonės renkasi tik masažus ir retas kuris procedūrų naudą mato kompleksiškai. Beje, dažnas ir stereotipas, kad masažas - tik malonumas.
Effectus klinikos vadovė R. Rimšė pabrėžė, kad gyvensenos medicinos klinika neapsiriboja vien tik gydomaisiais masažais ir kineziterapija. Čia taip pat konsultuoja ir dietologai bei gyvensenos medicinos specialistai, kurie padeda kūnui grįžti į sveikatos vėžias.
Effectus klinikoje teikiamos ir grožio paslaugos, konsultuoja plastikos chirurgė, atliekami kraujo tyrimai pagal mūsų sukurtas tyrimų programas, taip pat galima įsigyti gydytojų atidžiai atrinktų ir įvertintų maisto papildų, kosmetikos priemonių ir kitų išskirtinių produktų.
Norint harmonijos kūnui, kineziterapija turi būti jau nuolatinė rutina, o gydomieji masažai atliekami kursais, bent 2 kartus per metus po 10 seansų. Žinoma, tai yra individualu, mūsų profesionalūs specialistai sudaro mankštų ir masažų programas.